Kategori: Cezalar Etiketler: arama motoru optimizasyonuseoseo cezalarıseo cezası

Öncelikle geçmiş olsun. İlk tavsiyemiz buna kimin sebep olduğunu tespit etmeniz ve o kişi veya kuruluşla ticari ilişkilerinizi sonlandırmanız yönünde olacaktır.

Hemen paylaştığınız tüm şifreleri sıfırlamanız, Joomla ve WordPress tabanlı siteleriniz varsa, “Kullanıcılar” bölümünden farklı kullanıcılar olup olmadığını denetlemeniz gerekmektedir.

Web hosting sunucusundaki hesaplar, alan adı yönetim paneli şifreniz, alan adı whois bilgileriniz de gözden geçirilmelidir.

Tüm bunları okuduktan sonra “bizim sitemiz hacklenmedi ki” diyor olabilirsiniz. Google cezaları başlıklı yazımızı okursanız, acemi seocuların sitenize vereceği tahribattan bahsettik. Sitenize iş yaptıkları başka müşterilerin linklerini de eklemiş olabilirler. Yazıyı okursanız bunları nasıl tespit edeceğinizi de anlattık.

Sitenizin kontrolünü tam olarak sağladıktan sonra, ceza alma nedenlerinizi ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bu sebepler artık sitenizi etkilemediğinde, istisnalar hariç 2 ila 6 ay arasında sitenizin eski performansına kavuşacağını söyleyebiliriz.

Eğer bu konuda danışmanlık almaya ihtiyacınız varsa, bizimle iletişim kurabilirsiniz.

0