Kategori: Alan adı Hosting ve SSL Etiketler: arama motoru optimizasyonubarındırmahostingseo

Günümüzde modern web siteleri arka planda onlarca sorgu çalıştıran, bilgiyi veritabanlarında barındıran, kaynak ihtiyacı fazla olan yapılardadır. Bu gibi nedenlerden dolayı “ucuz” tabir edilen, kaynakların birçok kişi arasında sınırlı biçimde paylaştırıldığı, çoğu zaman haddinden fazla hesapla doldurulmuş hosting, yani barındırma sunucularında web siteleri yavaş çalışmaktadır.

Arama sonuçlarında iyi sıralamalar elde etmenin yollarından biri de, web sitenizin hızlı çalışması, devamlı ulaşılabilir olması, hafif yapıda tasarlanmış olmasından geçer.

İyi tasarlanmış ve hızlı çalışan bir sunucuda barındırılan bir web sitesinin sayfa açılış süreleri 2 saniyenin üstünde olmamalıdır. İki saniyenin üstünde açılan her web sayfası, saniye başına %7 oranında ziyaretçi kaybına sebep olmaktadır. 5 saniye ve üstü sürelerde ise, ziyaretçi bilgiyi farklı kaynaklardan edinme eğilimine girecektir.

Bu konuda daha derinlemesine bilgi sahibi olmak için https://www.seoprix.com/alan-adi-hosting-lokasyon-seciminin-seoya-etkisi/ başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

0