Arama sıralamalarında yükselmenin ilk şartı modern web standarlarını destekleyen, benzersiz ve kaliteli içerikle oluşturulmuş, kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmaktır.

Ücretsiz oluşu, kullanım kolaylığı gibi sebeplerden, web sitesi oluştururken işlerinize WordPress platformu ile başlamanızı tavsiye ediyoruz. WordPress hakkında profesyonel destek almayı düşünüyorsanız, kendi firmamız Eretek ile iletişim kurabilirsiniz.

Web sitenizin Google yönergelerine uygun olduğunu düşünüyorsunuz, fakat arama sıralamalarında bir türlü öne çıkamıyorsanız ya birşeyleri eksik yapıyorsunuz, rakipleriniz arama sonuçlarını etkilemek için manipülatif yöntemler kullanıyor, ya da basitçe “daha iyisini” yapmanız gereklidir.

Önünüzde üç seçenek var.

İlki, seo yani arama motoru optimizasyonunu kendi başınıza öğrenmek. İnternette bununla ilgili sınırsız bilgi mevcut. İngilizce bilginiz ve vaktiniz varsa bir yıl içinde kendi başınıza da seo yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

İkinci seçenek SEO Eğitimi almak. Eğer temel web bilgisine sahipseniz, WordPress siteleri kurup özelleştirebiliyorsanız, seo eğitimi alabilirsiniz. Böylece 1 yılda öğreneceklerinizi birkaç haftada öğrenme imkanına kavuşabilirsiniz.

Üçüncü ve en etkin seçenek ise bu işi bilen, seo danışmanlığı hizmeti veren bir firmayla çalışmak olacaktır.

2